Kawa? Herbata? Zioła!

Kwiecień 9

Od bardzo dawnych czasów, zamierzchłej przeszłości akademikowego życia, co rano wypijałam wielki kubek, mocnej kawy. W ciągu dnia pochłaniałam jeszcze z trzy lub cztery kawki. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że równie dużo wypijałam herbaty, głównie zielonej, chociaż nie gardziłam malinową i innymi z suszem owocowym.

 

herbatka-kawa

 

Nie nadaję się do życia na pustyni. Za bardzo lubię wodę.
Świadomie od jakieś czasu ograniczałam ilość kofeiny jaka pochłaniam codziennie. Nie uznaje za zdatne do jedzenia i picia, twory typu kawa bez kofeiny, piwo bez alkoholu, ser nie z mleka i tak dalej.
Nie lubię też jedzenia bez smaku, więc lurowata kawa odpada.
Ciężko przychodziło mi przechylenie szali na rzecz herbaty.
Pomoc przyszła sama w postaci ziołowych herbatek. Do tej pory z polskich ziołowych wybierałam głównie Herbapol i Vitax. Tym razem nie oparłam się ciekawemu połączeniu smaków Big-Active.

 

ziolka-2

 

Pokrzywa z pigwą, to dla mnie mistrzostwo. By smak był dość intensywny, dla moich kubków smakowych, jedna torebka starcza na mały kubek (czytaj normalny 200 ml). Podobnie ma się rzecz z melisą. Co ciekawe, obydwie dają radę nawet bez słodzenia.

 

ziolka-4

 

ziolka-1

 

Na mały odwyk cukrowy przechodzę. Skoro pochłaniać słodkości w pewnej ilości i tak będę, jestem realistką, znam siebie, to w jakiejś sensownej postaci jak czekolada, czy ciacho.
Jedna łyżeczka cukru to tylko 25 kcal. Słodzenie 8 szklanek herbat i kaw dziennie to już 200 kcal. Ciągle niewiele, ale po roku to 73 000 kcal!
Tak, to 10 kg w bioderkach. Masakra!

Acha! Jeszcze składy moich nowych ziołowych herbatek.

Melisa, herbata oolong i melon skład: ziele melisy 83,8%, herbata oolong 7 %, płatki róży, aromat, owoc melona, 2%, płatki kwiatu słonecznika.

Pokrzywa i pigwa skład: ziele pokrzywy 60%, herbata biała 25%, owoc dzikiej róży 5,5%, płatki kwiatu róży, owoc pigwy 2,3%, trawa cytrynowa, płatki kwiatu bławatka, aromat.

Jedno mnie zastanawia, ten aromat.
Po kija w herbacie i ziołach aromat?
Aromat- znaczy co?

 

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »