Wejść do Schönbrunnu z boku – Hietzing

Maj 17

Hietzing to dzielnica Wiednia oznaczona numerem 13. Jest całkiem spora, ale dzisiaj chcę wam pokazać jedynie jej fragment  połozony blisko wejścia do Parku Pałacowego.
Jest to kawałek Wiednia położony raczej z boku głównych tras turystycznych a szkoda. Jeżeli macie w planie zwiedzania Schönbrunn i planujecie podjechać pod pałac z centrum Wiednia metrem to złamcie standardy turystyczne i nie wysiadajcie na stacji Schönbrunn, ale jedną dalej na Hietzingu. Wejdziecie do parku z boku za to zobaczycie go z całkiem innej perspektywy. Długa Finstere Allee przecinająca go wzdłuż krótszego boku, piękny budynek pochodzącej z lat osiemdziesiątych XIX wieku Palmiarni, Ogród japoński, Rosarium są warte zboczenia z wydeptanego turystycznego szlaku.

 

 

 

Nim jednak wejdziecie do Parku  przejdźcie się koło kościoła. Są tam takie urocze zakamarki.

 

 

 

 

 

Nieco dalej znajdziecie kawałki miasta, które ja nazywam Wiedniem naszym codziennym. to one najwięcej mówią o  tym mieście i jego mieszkańcach bo turystów tu  nie ma. Jedynie czasem któryś zbłądzi w te rejony i  nieco zaskoczony zasmakuje naszego codziennego Wiednia 🙂

 

 

 

Do stacji Hietzing dojedziecie U4 oraz tramwajami 10, 58, 60.
Zwykle zejście z popularnych tras turystycznych opłaca się. Można poznać pełniejsze oblicze miejsca. Zachęcam was do tego.

 

Beata

 


 

Dziękuję, że mnie odwiedziłeś. Nie traćmy kontaktu 🙂

Subskrybuj Viennese breakfast na maila a otrzymasz o nowych wpisach.
Obserwuj bloga na faceboku, pogadajmy na twitterze.
Popatrz ze mną na świat w fotach na Instagramie

 


 

Możesz także lubić

2 komentarze

 • Odpowiedz Sylwek Maj 18 at 12:17

  Dwa tygodnie temu, gdy byłem w Wiedniu, w ten właśnie sposób wybrałem się do Schönbrunn, wysiadając jedną stację dalej:) Zresztą mieszkałem także w tej okolicy, bo z kolei jedną stację przed Schönbrunn, w przytulnym pensjonacie prowadzonym przez bardzo sympatycznego Polaka.

  • Odpowiedz Beata Maj 20 at 14:08

   Miejsca z artykułu to moje okolice.
   Jak Ci się podoba Palmiarnia?
   Mnie ten budynek nie przestaje zachwycać. Obfotografowałam go już chyba o każdej porze roku i z każdej strony 🙂
   Stację przed Schönbrunn znam. Odwiedzam ją wpadając na zakupy do Basic.

  Zostaw odpowiedź

  Translate »