Widokówka z Kahlenbergu

21 grudnia

Kahlenberg to miejsce, z którego roztacza się piękna panorama Wiednia.
Można usiąść przy kawiarnianym stoliku na tarasie widokowym z pyszną wiedeńską kawą i delektować się nią oraz tym co mamy przed oczami.
U podnóża wzgórza leżą winnice i Grinzing, który zobaczycie w odsłonie zimowej tu 
i w letniej winiarnianej tu .
Niestety mgła skutecznie popsuła mi plany fotografowania panoramy miasta.
Wszystko szare, puste.
Ot taka zima co to bardziej listopadowe szarugi przypomina.

Kahlenberg to właśnie to wzgórze, z którego Sobieski dowodził w 1683 roku bitwą o Wiedeń i pokonał Turków. Wspomina o tym pamiątka w postaci tablicy na ścianie kościoła.
Pod kościołem czy na wzgórzu prawie zawsze spotkacie jakąś wycieczkę z Polski. Czasem sporą grupę, ale częściej  małe kilkuosobowe. Nawet w ten zimny szary dzień byli tu rodacy. Co prawda tylko czteroosobowa rodzina, ale za to wyraźnie w celu zwiedzania miejsca nie kawowo fotograficznym jak my.

 

 

widokowka-z-Kahlenbergu-2
widokowka-z-Kahlenbergu

 

widokowka-z-Kahlenbergu-3

You Might Also Like

2 komentarze

 • Odpowiedz Bartek 8 maja z 12:00

  Dziękuje za super bloga. Za tydzień jedziemy pierwszy raz do Wiednia, a dzięki Twojej stronie mam dużo wartościowych informacji i inspiracji 🙂
  Proszę jednak o pomoc. Chcielibyśmy komunikacją miejską dojechać do Kahlenbergu i Grinzing ale nie jestem pewny jak tam dojechać. Piszesz, że tramwajem 38 dojedziemy do Kahlenbergu ale wg maps google ostatni przystanek jest w Grinzing (Schleife). Czy to tam mamy wysiąść i iść dalej pieszo?

 • Odpowiedz Beata 15 maja z 10:49

  Piszę, że tramwajem linii 38 dojedziesz do Grinzingu W linku znajdziesz rozkłady jazdy tramwajowe i autobusowe w tym linii 38 https://www.wienerlinien.at/eportal3/ep/channelView.do/pageTypeId/66526/channelId/-46749
  Na Kahlenberg dojedziesz autobusem linii 38A z Grinzingu. Jedź nim do końcowego przystanku Kahlenberg
  Miłego pobytu w Wiedniu 🙂

 • Zostaw odpowiedź

  Translate »