Wiedeń nasz powszedni – okolice Liechtenwerder Platz

15 stycznia

Zabieram Cię dzisiaj w okolice Liechtenwerder Platz. Leży on w 9 dzielnicy miasta.  Gdy przyjechałam do Wiednia, budynkiem, który mnie najbardziej zafascynował, była wieża z dziwną, złotą kopułką. Coś w dziwnym stylu . Trochę tu komiksu, żartu i ciut kiczu. Nie miałam wtedy pojęcia, czym jest ta dziwna, stercząca nad dachami miasta budowla. Szczęka opadła mi, gdy dowiedziałam się, że to komin spalarni śmieci.

Spalarnia w środku miasta?

No tak, w środku i do tego o zaskakującej estetyce. Spalarnia Spittelau to kolejny wiedeński popis Hundertwassera. O krzywym domu jego autorstwa pisałam tu Hundertwasserhaus – murowany śmiech Friedricha i tu Hundertwasserhaus – wiedeński krzywy dom.
Muszę kiedyś podjechać z drugiej strony, by pokazać spalarnię w całej jej bajkowo-kiczowatej krasie.

Dzisiaj trochę zdjęć z okolic Liechtenwerder Platz. Nie jest to okolica, którą odwiedzają turyści. Poza spalarnią reszta jest normalna — że tak to ujmę. Nowoczesne budynki Uniwersytetu, wielki gmach Bundeskriminalamt, kamienice, metro U6, które biegnie wysoko nad ziemią, jakieś sklepy, restauracje, czyli kawałek Wiednia naszego powszedniego :)

Mało słów dzisiaj a więcej zdjęć.

Beata

 

 

 

wiedenluty6

 

wieden luty3

 

wieden luty 10

 

 

wieden 9

 

wieden luty7

 

wieden luty11

 

wieden luty12

 

wieden luty4

 

wieden luty1

 

 

 

 

You Might Also Like

2 komentarze

  • Odpowiedz Patryk Zieliński 28 lutego z 10:54

    oO jak to fajnie wygląda 🙂 Musimy w końcu odwiedzić Wiedeń 🙂

  • Zostaw odpowiedź

    Translate »