Wiedeń nasz powszedni – okolice Liechtenwerder Platz

15 stycznia

Zabieram Cię dzisiaj w okolice Liechtenwerder Platz. Leży on w 9 dzielnicy miasta.  Gdy przyjechałam do Wiednia, budynkiem, który mnie najbardziej zafascynował, była wieża z dziwną, złotą kopułką. Coś w dziwnym stylu . Trochę tu komiksu, żartu i ciut kiczu. Nie miałam wtedy pojęcia, czym jest ta dziwna, stercząca nad dachami miasta budowla. Szczęka opadła mi, gdy dowiedziałam się, że to komin spalarni śmieci.

Spalarnia w środku miasta?

No tak, w środku i do tego o zaskakującej estetyce. Spalarnia Spittelau to kolejny wiedeński popis Hundertwassera. O krzywym domu jego autorstwa pisałam tu Hundertwasserhaus – murowany śmiech Friedricha i tu Hundertwasserhaus – wiedeński krzywy dom.
Muszę kiedyś podjechać z drugiej strony, by pokazać spalarnię w całej jej bajkowo-kiczowatej krasie.

Dzisiaj trochę zdjęć z okolic Liechtenwerder Platz. Nie jest to okolica, którą odwiedzają turyści. Poza spalarnią reszta jest normalna — że tak to ujmę. Nowoczesne budynki Uniwersytetu, wielki gmach Bundeskriminalamt, kamienice, metro U6, które biegnie wysoko nad ziemią, jakieś sklepy, restauracje, czyli kawałek Wiednia naszego powszedniego :)

Mało słów dzisiaj a więcej zdjęć.

Beata

 

 

 

wiedenluty6

 

wieden luty3

 

wieden luty 10

 

 

wieden 9

 

wieden luty7

 

wieden luty11

 

wieden luty12

 

wieden luty4

 

wieden luty1

 

 

 

 

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »