Jak zwiedzać Wiedeń nie męcząc się

6 października

Jak zwiedzać Wiedeń, by dużo zobaczyć a nie zmęczyć się chodzeniem?
Powody ku leniwemu zwiedzaniu  mogą być różne. Chcecie pokazać miasto osobie starszej, która nie pokona kilku czy raczej kilkunastu kilometrów podczas intensywnego zwiedzania miasta z buta.
To także dobre sposoby, gdy chcecie się szybko zorientować gdzie są najważniejsze punkty miasta by samemu zaplanować późniejszy spacer po nim.
Być może nie najlepsza pogoda psuje wam plany zwiedzania Wiednia – to pomysł jak mimo wszystko zobaczyć dużo. Nie straszny będzie wam upał, mróz, wichura, ulewa czy śnieżyca.

 

Jest kilka sposobów na poznanie stolicy Austrii bez konieczności chodzenia.

 

 

Ring Tram

 

 

Ring Tram to wiedeński tramwaj, którego trasa została wytyczona z myślą o turystach.
Kursuje on po Ringu czyli ulicy okrążającej całą starówkę wiedeńską.
Tramwaj startuje ze Schwedenplatz. Kursuje co 30 minut od 10,00 do 17,30. Wsiadacie do wagonu i w spokojnym tempie podziwiacie za oknem Uranię, Stadtpark, Operę, muzea Sztuki oraz Historii Naturalnej, widzicie Hofburg, Parlament, Burgtheater, Rathaus i wiele innych miejsc.
W tramwaju oferowane są przewodniki w kilku językach, niestety polskiego brak. Możecie za to posłuchać wiedeńskiego dialektu, klasycznego niemieckiego, angielskiego, francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego, węgierskiego, rosyjskiego i japońskiego.

Przejażdżka kosztuje dorosłą osobę 8 € a dzieci od 6 do 15 lat płacą 4 €.
Młodsze pociechy jadą za darmo jeżeli posadzicie je na swoich kolanach.
Ulotkę Ring Tram plus plan starówki znajdziecie na stronie Wienerlinien TU.

 

 

Autobus Hop-on-hop-off

 

 

Autonbus „Hop-on-hop-off“ (wsiądź – wysiądź), to kolejna dobra forma zwiedzania i szybkiego przemieszczania się między miejscmi, które chcemy zobaczyć w Wiedniu.
Autobusy tego typu zatrzymują się przy najważniejszych zabytkach i miejscach godnych uwagi. Kilka tutejszych linii zawiezie was nie w ciekawe zakątki miasta, ale i pod Wiedeń. Wsiadacie i wysiadacie ile chcecie w ramach jednej linii jeżdżąc cały dzień na jednym bilecie.

 

Jest to jednak usługa, za którą trzeba juz sporo zapłacić na przykład w Red Bus City Tours około od 17€ do 25 € za dorosłą osobę zależnie od trasy jaka wybieracie. Plusem jest tu możliwość słuchania przewodnika po polsku.

 

Big Bus Tours oferuje przejazd swoimi piętrowymi autobusami z darmowym wi-fi dwie trasy: czerwoną i niebieską. Bilet dla dorosłej osoby kosztuje w tym autobusie 22,40 €.

 

Oldtimer City Tour
Może ten środek transportu z foty u góry was zainteresuje.
Wygląda ciekawie 😉
Niestety nie ma dachu, więc jest dobry tylko w pogodne dni. Kursuje od maja do połowy października. Trasa oferowana przez ten uroczy busik pokrywa się w zasadzie z tym co zobaczycie z Ring Tram  plus małe co nieco. Urok pojazdu może zepsuć uboga oferta językowa przewodnika – jedynie niemiecki i angielski. Cena to 17 € za dorosłego.

 

 

Wiedeńska dorożka.

 

Wiedeńska dorożka to najbardziej romantyczny sposób zwiedzania miasta.
Tutejsi fiakrzy noszą meloniki i bywają ciekawymi postaciami. Pisałam wam o nich w okraszonym fotami artykule Wiedeński fiakier w meloniku.
Jeżeli chcecie jechać wolniutko i delikatnie zamówcie u fiakra „porcelanową przejażdżkę” – „Porzellanfuhre”. Będzie na pewno romantycznie i klimatycznie.

Ceny nie są wygórowane porównując je z Krakowem czy Zakopanym.
W Wiedniu krótka przejażdżka dorożką, około 20 minut kosztuje 50 euro. Długa, 40 minutowa to wydatek nawet 80 euro.
Oczywiście dla jednej osoby to sporo, ale zwykle jedzie komplet – czyli 4 osoby więc cena wygląda już inaczej..
Tu macie listę firm dorożkarskich Fiaker in Wien  a TU przykładowe trasy krótkie i długie.

 

 

Citybike Wien

 

 

Na koniec został jeszcze den środek transportu pomocny może nie tyle w samym zwiedzaniu co szybkim i tanim przemieszczaniu się po mieście nawet na większe odległości za bardzo niską cenę.
O Citybike Wien pisałam TU – zerknijcie jeżeli was interesują rowery miejskie jako środek transportu.

 

Ktoś z was jechał już żółtym tramwajem Ring Tram?

 

Beata

 

 

 

 

You Might Also Like

1 komentarz

  • Odpowiedz Matka na Szczycie 7 października z 05:40

    Jak dla mnie, we Wiedniu jest tak świetna komunikacja miejska, że jest idealnym środkiem transportu 🙂

  • Zostaw odpowiedź

    Translate »